insurtech 20/January/2020

Haberler > İngiltere merkezli Insurtech startup’ı battleface Fintech Ventures Fund'dan yatırım aldı

Dünya çapında gezginler için seyahat sigortası ürünleri sağlayan İngiltere Insurtech startup’ı battleface Inc. ana finansman turunun başarıyla sonuçlandırdığını açıkladı. İngiltere merkezli battleface, dünyanın en zorlu yerleri de dahil olmak üzere, uluslararası alanda kendilerini ziyaret eden veya çalışan yolculara seyahat sağlık sigortası avantajları ve hizmetleri sunuyor. Aralık 2017'de başlatılan battleface, Lloyd’un sigorta aracısı Tangiers Insurance Services tarafından geliştirildi.

Fintech Ventures Fund, mevcut yatırımcıları Greenlight Re ve Tangiers Group'a katılarak şirkete yatırım yaptığını biliyoruz. Seyahat sigortası uzmanlarından oluşan ekip tarafından yönetilen battleface’in CEO'su Sasha Gainullin daha önce AIG Travel Guard için global operasyonlar geliştirdi ve kuruluşundan itibaren battleface ile çalıştı. Gainullin, “Startup’ımızı başlattık çünkü birçok gezgin, benzersiz seyahat güzergahları ve gerçek ihtiyaçları için doğru sigorta ürünlerini bulamıyor.” dedi. “Fintech Ventures Fund tarafından yapılan en son yatırımla, iş ortakları ve STK gezginleri, dernekler ve üyelik temelli organizasyonlar dahil olmak üzere B2B ortaklıkları özel olarak yapılandırılan seyahat sigortası çözümlerini genişletmeye devam edeceğiz.” şeklinde devam etti.

battleface, hem perakende hem de toptan satış yapan işletmeler için özel seyahat sigortası ürünleri oluşturmak ve o ürünleri dağıtmak ve hizmet vermek için yenilikçi teknolojiyi ve kendi yazılımlarını birleştiriyor. Ürünler global ölçekte acil durum talepleri, tıbbi ve seyahat yardım hizmetleri sağlayan 7/24 yardım koordinatörleri, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve sahadaki saha temsilcileri ağı tarafından desteklenmektedir.

Fintech Ventures’in çalışanı Lucas Timberlake, “Fonumuzun temel alanlarından biri olan yatırım tezi, mevcut teklifler tarafından yetersiz olan pazarlara sigorta ürünlerini daha verimli bir şekilde sağlamak için teknolojimizi kullanılabileceğimiz üzerinedir. Battleface’in tecrübeli yönetim ekibinin seyahat sigortası alanında bir endüstri liderliği koltuğunu alacağına inanıyoruz. Bu nedenlerle şirketin gelecekteki büyümesini desteklemekten heyecan duyuyoruz. ”