insurtech 09.Mart.2020

Haberler > CPP Group ve Blink parametrik sigorta platformunu başlattı

CPP Group'un bir parçası olan Insurtech firması Blink, parametrik bir sigorta çözümü olan Blink Parametric'i piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Bu sayede sigorta şirketlerinin müşterilerine daha hızlı bir şekilde iyileştirme sağlamak için gerçek zamanlı verileri kullanmasını sağlıyor. Hedef ise önümüzdeki yıl üç milyon kullanıcıyı platforma getirmek.

Üç teklife ayrılmıştır:

  • Blink Travel, müşterilere bir çevrimiçi seyahat acentesi ve kurumsal seyahat uzmanları dahil olmak üzere seyahat sigortası için gerçek zamanlı hizmet sunar.
  • Blink Climate, iklim değişikliği, aşırı hava ve doğal afetler gibi faktörlere uyarlanabilir metrik tabanlı bir sigorta çözümü ile risk kapsamı sağlar.
  • Blink Energy ve IoT ise bir ev aleti ve endüstriyel liderlik ile ilişkili risk faktörlerine uyum sağlar.

Blink’in CEO'su Paul Prendergast, “İki yıldır bu platform genişletmesi üzerinde çalışıyoruz, bu yüzden nihayet başlatabilmek heyecan verici. Parametrics, küresel olarak bir insurtech oyun değiştiricisi. Blink ise, müşterilerimizin karmaşık tekliflerini basit, sezgisel, çevrimiçi ürünlere dönüştürerek parametrik sigorta ürünü yeniliğine öncülük ediyor. ”

Prendergast konuşmasına şöyle devam etti: “Parametrik kullanarak, insanların önceden belirlenmiş bir tetikleme olayının olasılığına dayanarak önceden kararlaştırılmış bir miktar teminat sunarak normalde kıvrık kabul edilebileceğini basitleştiriyoruz. Bunu zaten Kuzey Amerika, Singapur, Avustralya, Türkiye ve İngiltere'deki seyahat ortaklarımızla ve büyük bir başarıyla kullanıyoruz. Parametrikler, müşterilerin kendi kendine hizmet sunmalarına olanak tanır, değerlendirme verilere yönlendirilir ve ödeme talepleri hemen gerçekleşir.”

CPP Group CEO'su Jason Walsh ise şunları ekledi: “CPP'de insurtech endüstrisinde öncü teknolojinin ön saflarında olmaktan gurur duyuyoruz ve Blink'in bu son lansmanı bizi yenilik arayışımızda daha da ileriye götürüyor. Blink, geçtiğimiz yıl etkileyici bir ölçeklenebilirlik gösterdi ve uluslararası nota çeşitli ortaklıklara imza attı ve bu yeni ürün yelpazesi şüphesiz 2020 yılında Grup için daha fazla benzer anlaşma getirecek. ”